Måndag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLovInställt
KnatteMIX 5-7 år17:00-17:45VHTT2/925/1128/10
MIX 7-9 år N/F17:00-18:00DNTT2/99/129/9, 14/10, 28/10
MIX 9-12 år N/F16:00-17:00AxATT2/92/1230/9, 28/10
MIX 10-13 år F18:00-19:00LNTT2/925/1128/10
MIX 12 år - uppåt19:00-20:00LNTT2/925/1128/10
Disco 7-9 år N/F16:15-17:00DNTT2/92/129/9, 28/10
Disco Koreografi A Brons-Guld18:00-19:15CHTT26/825/1128/10, 11/11
Disco Koreografi A Guld-Champion19:15-20:30CHTT26/825/1128/10, 11/11
Jazz 118:00-19:15NSTT2/92/1230/9, 28/10
Jazz 219:15-20:45NSTT2/92/1230/9, 28/10
Jazz 319:15-20:45AxATT2/925/1128/10
Commercial 317:45-19:15AxATT2/925/1128/10

Måndag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLovInställt
KnatteMIX 5-7 år17:00-17:45VHTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
MIX 7-9 år N/F17:00-18:00DNTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
MIX 9-12 år N/F16:00-17:00AxATT27/14/524/2, 6/4, 13/4
MIX 10-13 år N/F19:15-20:15EHTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
MIX 10-13 år F18:00-19:00LNTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
MIX 12 år - uppåt19:00-20:00LNTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Disco 7-9 år N/F16:15-17:00DNTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Jazz 118:00-19:15NSTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Jazz 219:15-20:45NSTT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Jazz 319:30-21:00AxATT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Commercial 318:00-19:30AxATT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Teknikklass 11 år uppåt F17:00-18:00AxATT27/14/524/2, 6/4, 13/4
Street F-F/M18:15-19:15CWTT27/12/324/2
Street M/A17:00-18:15CWTT27/12/324/2

Tisdag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
KnatteStreet 5-7 år16:45-17:30FX/TJTT10/93/1229/10
MIX 8-10 år N/F17:00-18:00EKTT3/926/1129/10
MIX 8-10 år F18:00-19:00EKTT3/926/1129/10
MIX 10-13 år N/F16:00-17:00EHTT3/926/1129/10
MIX 12 år uppåt F/M19:00-20:15EN/EHTT3/926/1129/10
Tävlingsdisco N17:20-18:00CH/DNTT3/926/1129/10
Disco 9-14 år N/F18:00-18:45CH/DNTT3/926/1129/10
Disco Fys18:45-19:45CH/DNTT27/819/1129/10
Tävlingsträning Disco och Slow-Eng Freestyle19:45-21:15CH/DNTT27/819/1129/10
Balett/Teknik17:45-18:45TTTT3/926/1129/10
Balett Vuxna - N18:45-20:00TTTT10/93/1229/10
Commercial 117:30-18:45AxA/ENTT3/926/1129/10
Commercial 218:45-20:00AxATT3/926/1129/10
Contemporary 3
20:00-21:30AxATT3/926/1129/10

Tisdag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
KnatteStreet 5-7 år16:15-17:00FX/TJTT28/128/425/2, 7/4
MIX 8-10 år N/F17:00-18:00EKTT28/128/425/2, 7/4
MIX 8-10 år F18:00-19:00EKTT28/128/425/2, 7/4
MIX 10-13 år N/F16:00-17:00EHTT28/128/425/2, 7/4
MIX 12 år uppåt F/M19:00-20:15EN/EHTT28/128/425/2, 7/4
Street 7-9 år16:15-17:00EKTT28/128/425/2, 7/4
Disco 9-14 år N/F16:30-17:20Anja ErikssonTT28/128/425/2, 7/4
Tävlingsdisco N17:20-18:00CH/DNTT28/128/425/2, 7/4
Disco, Koreografi, avancerad18:00-19:00CH/DNTT28/128/425/2, 7/4
Tävlingsträning Disco och Slow-Eng Freestyle19:00-20:30CH/DNTT28/128/425/2, 7/4
Förberedande Balett 5-7 år N/F17:15-18:00TTTT4/25/525/2, 7/4
Balettlinjen 8-13 år N/F18:00-19:00TTTT4/25/525/2, 7/4
Balett Vuxna - N/F19:00-20:15TTTT4/25/525/2, 7/4
Commercial 117:30-18:45AxA/ENTT28/128/425/2, 7/4
Commercial 218:45-20:00AxATT28/128/425/2, 7/4
Contemporary 3
20:00-21:30AxATT28/128/425/2, 7/4

Onsdag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLovInställt
PytteDans 3-4 år16:15-17:00LBHgb4/927/1130/10
KnatteMIX 4-5 år17:00-17:45LBHgb4/927/1130/10
MIX 7-9 år N/F17:00-18:00AHTT11/94/1230/10
MIX 9-12 år N/F17:45-18:45LBHgb4/927/1130/10
MIX 11 år - uppåt F18:45-19:45LBHgb4/927/1130/10
MIX 12 år uppåt N/F19:15-20:15EHTT4/927/1130/10
Disco N/F 9-14 år16:00-17:00DNTT18/911/1230/10
Disco M18:00-19:15DNTT4/94/1211/9, 30/10
Commercial 11-15 år N/F17:00-18:00IKTT4/927/1130/10
Commercial 11-15 år F18:00-19:00IKTT4/927/1130/10
Commercial 12 år uppåt F/M17:45-19:15PR/ENTT4/927/1130/10
Etnisk Showdans N/F20:00-21:15LNHgb11/94/1230/10
Specialen 217:30-19:15CW/IWTT4/94/129/10, 30/10
Specialen 319:15-21:00CW/IWTT4/94/129/10, 30/10
Contemporary 10 år uppåt F19:00-20:00AxATT4/94/122/10, 30/10
Contemporary 12 år uppåt F/M20:00-21:15AxATT4/94/122/10, 30/10

Onsdag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLovInställt
PytteDans 3-4 år16:30-17:10Anja ErikssonHgb29/129/426/2, 8/4
KnatteMIX 4-5 år17:15-18:00Anja ErikssonHgb29/129/426/2, 8/4
MIX 7-9 år N/F17:00-18:00AHTT29/129/426/2, 8/4
MIX 9-12 år N/F18:00-19:00LBHgb29/129/426/2, 8/4
MIX 11 år - uppåt F19:00-20:00LBHgb29/129/426/2, 8/4
MIX 12 år uppåt N/F19:15-20:15EHTT29/129/426/2, 8/4
Street 10 år - uppåt N/F16:00-17:00EHTT29/129/426/2, 8/4
Disco F 9-14 år16:00-17:00DNTT29/129/426/2, 8/4
Disco N/F 9-14 år17:00-18:00DNTT29/129/426/2, 8/4
Disco M18:00-19:15DNTT29/129/426/2, 8/4
Disco Fys20:15-20:55DNTT29/129/426/2, 8/4
Commercial 11-15 år N/F17:00-18:00IKTT29/129/426/2, 8/4
Commercial 11 år - uppåt F18:00-19:00IKTT29/129/426/2, 8/4
Commercial 12 år uppåt F/M19:00-20:30Ellen BergTT29/129/426/2, 8/4
Etnisk Showdans N/F20:00-21:15LNHgb29/129/426/2, 8/4
Specialen 217:30-19:15CW/IWTT29/129/426/2, 8/4
Specialen 319:15-21:00CW/IWTT29/129/426/2, 8/4
Contemporary 10 år uppåt F18:15-19:15AxATT29/129/426/2, 8/4
Contemporary 12 år uppåt F/M19:15-20:15AxATT29/129/426/2, 8/4
Contemporary 220:15-21:30AxATT29/129/426/2, 8/4

Torsdag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
PytteDans 2-3 år16:30-17:10TJTT5/928/1131/10
KnatteMIX 4-5 år16:30-17:15SETT5/928/1131/10
KnatteMIX 5-7 år17:15-18:00TJTT5/928/1131/10
MIX 7-9 år N/F17:15-18:00SETT12/95/1231/10
MIX 9-12 år N/F18:00-19:00JETT5/928/1131/10
MIX 10-13 år F16:30-17:30EN/EHTT5/928/1131/10
MIX 12 år uppåt F/M
19:00-20:15LNTT5/928/1131/10
Commercial F 12 år uppåt17:30-18:45EN/EHTT5/928/1131/10
Commercial M 12 år uppåt20:00-21:30EN/AWTT5/95/1224/10, 31/10
Street 118:45-20:00EHTT5/928/1131/10
DiscoTeknik 60 min16:00-17:00NSTT5/928/1131/10
DiscoTeknik 120 min19:15-21:15NSTT5/95/1224/10, 31/10
Disco Fys17:00-18:00NSTT5/928/1131/10
Slow Tävlingscoaching18:15-19:15NSTT5/928/1131/10

Torsdag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
PytteDans 2-3 år16:30-17:10TJTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
KnatteMIX 4-5 år16:30-17:15Marie StjernholmTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
KnatteMIX 5-7 år17:15-18:00TJTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
MIX 7-9 år N/F17:15-18:00Marie StjernholmTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
MIX 9-12 år N/F18:00-19:00JETT30/17/527/2, 9/4, 30/4
MIX 10-13 år F16:25-17:25EN/EHTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
MIX 12 år uppåt F/M
19:00-20:15LNTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
Balettlinjen 8-13 år18:00-19:00TTTT6/214/527/2, 9/4, 30/4
Balett vuxna19:00-20:15TTTT6/214/527/2, 9/4, 30/4
Commercial M 12 år uppåt20:00-21:30Elias NordinTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
Street 117:30-18:45EHTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
Street 218:45-20:00EHTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
DiscoTeknik 60 min16:00-17:00NSTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
DiscoTeknik 120 min19:15-21:15NSTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
Disco Fys17:00-18:00NSTT30/17/527/2, 9/4, 30/4
Slow Tävlingscoaching18:15-19:15NSTT30/17/527/2, 9/4, 30/4

Fredag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
Förb. Specialen17:00-18:30AxATT30/86/126/9, 1/11, 15/11
Specialen 117:00-18:45IW/CWTT6/96/1225/10, 1/11
Breaking N/F16:15-17:00MSTT6/929/111/11
Breaking fortsättare17:00-18:30MSTT6/929/111/11

Fredag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
Förb. Specialen17:00-18:30AxATT31/18/528/2, 10/4, 1/5
Specialen 117:00-18:45IW/CWTT31/18/528/2, 10/4, 1/5
Breaking N/F16:15-17:00MSTT31/18/528/2, 10/4, 1/5
Breaking fortsättare17:00-18:30MSTT31/18/528/2, 10/4, 1/5

Lördag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
KnatteMIX 4-5 år10:00-10:45JETT7/930/112/11
KnatteMIX 5-7 år10:45-11:30AHTT7/930/112/11
KnatteStreet 5-7 år11:30-12:15AHTT7/930/112/11
MIX 7-9 år N/F9:45-10:45AHTT7/930/112/11
Familje Capoeira 3 år till vuxna10:00-10:45FSTT7/930/112/11

Lördag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
KnatteMIX 4-5 år10:00-10:45JETT1/22/529/2, 11/4
KnatteMIX 5-7 år10:45-11:30AHTT1/22/529/2, 11/4
KnatteStreet 5-7 år11:30-12:15AHTT1/22/529/2, 11/4
MIX 7-9 år N/F9:45-10:45AHTT1/22/529/2, 11/4
Familje Capoeira 3 år till vuxna10:00-10:45FSTT1/22/529/2, 11/4

Söndag HT19

OBS – Du bokar inte kursen på denna sida – välj sidan Kurser/Dans

Klicka på kursbeteckningen för mer info om din grupp – gäller pågående termin.
KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
KnatteMIX 4-5 år10:45-11:30AETT1/924/1127/10
KnatteMIX 5-7 år10:00-10:45AETT1/924/1127/10
KnatteMIX 5-7 år16:00-16:45TJTT1/924/1127/10
KnatteMIX 5-7 år16:15-17:00ITHgb1/924/1127/10
MIX 7-9 år N/F17:00-18:00ITHgb1/924/1127/10
MIX 9-12 år F16:45-17:45EN/AWTT8/91/1227/10
MIX 10-13 år F17:45-19:00EN/AWTT1/924/1127/10
Balett4-5 år9:30-10:15TTTT8/924/1127/10
Balett 6-8 år10:15-11:15TTTT8/924/1127/10
Street 7-9 år N/F17:00-17:45EKTT1/924/1127/10
Street 10-13 år N/F17:45-18:45EKTT1/924/1127/10
Street 10-13 år F18:45-19:45EKTT1/924/1127/10
TävlingsDisco A14:00-15:00CHTT18/824/1115/9, 20/10, 3/11
TävlingsDisco B15:00-16:00CHTT18/824/1115/9, 20/10, 3/11
TävlingsDisco C16:00-17:15CHTT18/824/1115/9, 20/10, 3/11
Disco Slow & Eng.Free.17:15-18:15CHTT18/824/1115/9, 20/10, 3/11
Disco Slow & Eng.Free N/F18:15-18:55CHTT18/824/1115/9, 20/10, 3/11

Söndag VT20

KursTidLärarePlatsStartSistaLov/Inställt
KnatteMIX 4-5 år10:45-11:30AETT26/13/523/2, 5/4, 12/4
KnatteMIX 5-7 år10:00-10:45AETT26/13/523/2, 5/4, 12/4
KnatteMIX 5-7 år16:00-16:45TJTT26/13/523/2, 5/4, 12/4
KnatteMIX 5-7 år16:15-17:00ITHgb26/13/523/2, 5/4, 12/4
MIX 7-9 år N/F17:00-18:00ITHgb26/13/523/2, 5/4, 12/4
MIX 9-12 år F16:45-17:45EN/AHTT26/13/523/2, 5/4, 12/4
MIX 10-13 år F17:45-19:00EN/AHTT26/13/523/2, 5/4, 12/4
Balett4-5 år9:30-10:15TT26/13/523/2, 5/4, 12/4
Balett 6-8 år10:15-11:15TT26/13/523/2, 5/4, 12/4
Street 7-9 år N/F17:00-17:45EKTT26/13/523/2, 5/4, 12/4
Street 10 år uppåt N/F17:45-18:45EKTT26/13/523/2, 5/4, 12/4
Street 10 å uppåtr F18:45-19:45EKTT26/13/523/2, 5/4, 12/4
TävlingsDisco A14:00-15:00CHTT26/13/523/2, 12/4, 26/4
TävlingsDisco B15:00-16:00CHTT26/13/523/2, 12/4, 26/4
TävlingsDisco C16:00-17:15CHTT26/13/523/2, 12/4, 26/4
Disco Slow & Eng.Free.17:15-18:15CHTT26/13/523/2, 12/4, 26/4
Disco Slow & Eng.Free N/F18:15-19:00CHTT26/13/523/2, 12/4, 26/4

Elevshower HT19 (ej knattar) 14/12-15/12 – Knatteshowerna 8/12